Luxusná dovolenka v Dubaji


Dubaj - mesto mnohých tvárí

Spojené arabské emiráty vás pri ich návšteve očaria zmesou modernej architektúry a tradičnej arabskej kultúry. V Dubaji môžete uvidieť najvyššiu budovu sveta Burj Khalifa. Ak sa vyveziete na vyhliadkovú plošinu na 124. poschodí, naskytne sa vám doslova fascinujúci výhľad na samotné mesto a jeho široké okolie.
 • Dubaj - Jazda autom po púšti
 • Dubaj - scenéria mrakodrapov
 • Palmové ostrovy v Dubaji
Burdž Chalífa

Okrem toho sa tu nachádza množstvo nákupných centier, zábavné parky a aquaparky.
Spomedzi nich musíme spomenúť komplex najväčších zábavných parkov na svete: Dubai Parks & Resorts.

V Dubaji si môžete dokonca užiť korčuľovanie na klzisku či lyžovanie! Na prechádzke mestom iste nevynechajte gigantické akvárium či tancujúcu fontánu.

Naše hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐⭐


Tradície, história a púšť

Keď vás už fascinujúca moderná architektúra omrzí, zamierte na tradičné arabské pouličné trhy. Najznámejšími sú Deira Gold Souq a Bur Dubaj Souq. Môžete tu na vlastnej koži zažiť arabský temperament pri zjednávaní ceny za tovar. Dubaj je tiež mestom mnohých múzeí. Najznámejším je múzeum v pevnosti Al-Fahidi, ktorá bola postavená v roku 1787. Tradičnú architektúru domov môžete obdivovať v mestskej štvrti Bastakia.
Za spomenutie iste stojí možnosť zažiť výlet do Arabskej púšte. Na výber máte z viacerých možností. Napríklad výlet s prespaním uprostred púšte alebo aj jazdu na ťave.

Prekrásne pláže v Dubaji

Dovolenka v Dubaji by nebola tým pravým zážitkom bez kúpania v mori. Na kúpanie si tu môžete vybrať z viac ako 15 km upravených pláží s prekrásnym bielym pieskom. Najznámejšími sú Sunset Beach, Al Mamzar Beach Park a Black Palace Beach. Na svoje si tu prídu aj milovníci surfovania. Pre tých odporúčame pláže Jumeirach Open Beach a Kite Beach.

Kúpať sa môžete po celý rok. Dubaj má stabilné počasie s 300 slnečnými dňami v roku. V zime tu priemerná denná teplota dosahuje 24°. A v tele sa ortuť teplomera vyšplhá nad 40°.

Výhodné pobyty v Dubaji
Aj pri kúpe luxusnej dovolenky môžete ušetriť. Na dubajapartmany.sk nájdete výhodné pobyty v Dubaji. Môžete si tu vybrať ubytovanie v dvoch až trojizbových plne vybavených nadštandardných apartmánoch. >Ubytovanie v Dubaj Marina vám ponúka možnosť zažiť luxus druhej najvyššej obytnej budovy na svete. Okrem samotných apartmánov sa v nej nachádzajú vnútorný a A to všetko v oblasti s výbornou dostupnosťou k mnohým známym atrakciám mesta ako Marina Walk, Dubaj Marina mall, piesočná pláž JBR a mnohým iným.
 • Výhodné pobyty v Dubaji
 • Pobyty v Dubaji - dubajapartmany.sk
Dubaj apartmány- vnútorný bazén
Dubaj
Dubaj a pláž
Lacné letenky do Dubaja

Let z Bratislavy, Viedne, Prahy alebo Budapešti až na Dubajské letisko trvá len 5 a pol hodiny. Lacné letenky do Dubaja nájdete na vyhodneletenky.sk. Vyhodneletenky.sk priamo spolupracujú s leteckou spoločnosťou Flydubai, čo vám okrem výhodnej ceny zaručuje aj bezproblémový let priamo do cieľovej destinácie.

Vyhodneletenky.sk sa postarajú aj o vaše ubytovanie. A to vďaka spolupráci s dubajapartmany.sk

Cestovateľské Tipy a triky

Čo sa v Dubaji oplatí vidieť

 • Dubailand – svet zábavy v púšti, skladajúci sa z lyžiarskych svahov, pretekárskeho motoristického okruhu, ekoparku a najväčšieho nákupného centra na svete.
 • Burj Al Arab – Veža Arabov je asi najznámejšou atrakciou a zároveň ikonou Dubaja. Sedemhviezdičkový superluxusný hotel v tvare plachetnice, ktorý stojí na umelo vytvorenom ostrove.
 • Burj Al Khalifa – je najvyššia budova na svete, meria 828 metrov, milovníci výšok si tak isto prídu na svoje.
 • Štvrť Bastakiya – labyrint uličiek s tradičnou arabskou architektúrou je magickým miestom stojacim za objavenie.
 • Wild Wadi Waterpark – najlepšie miesto na ochladenie, populárny vodný park je atrakciou pre všetkých. Pre odvážnejších sú umelé vlny flowriders, alebo najvyššia a najrýchlejšia šmykľavka Jumeirah Sceirah.
 • Deira Gold Souq – svetoznáme trhovisko, atraktívne pre kupujúcich z celého sveta. Nezabudnuteľná je prechádzka drevenými arkádami obklopenými neskutočným množstvom zlata.
 • Mešita Jumeirah – honosná stavba sa dá navštíviť len so sprievodcom. Na návštevu je potrebná rezervácia a vhodné oblečenie.
 • Múzeum Dubai – sídliace v pevnosti z 18. storočia, v asi najstaršej budove v meste. Zbierka exponátov je rozsiahla, od plachetníc, po zakrivené nože – kindžaly.
 • Jumeirah Beach Park – park, kde sa dá prechádzať, piknikovať, tiež s miestom pre deti. Priľahlý kus pláže je obklopený palmami a pravidelne strážený plavčíkmi. Jeden deň v týždni je venovaný výlučne ženám.

Užitočné info

 • Víza a zdravotné formality

  Slovenskí občania cestujúci do Spojených arabských emirátov nepotrebujú vstupné víza za účelom turizmu. Je však dôležité, aby ste si pred cestou skontrolovali minimálnu dĺžku platnosti pasu (minimálne 6 mesiacov po plánovanom odchode z cieľovej krajiny), maximálnu možnú dĺžku pobytu v cieľovej krajine, maximálnu možnú dĺžku pobytu v tranzitnej (prestupovej) krajine. Zároveň je dôležité si skontrolovať aj všetky zdravotné formality, ktoré sú nevyhnutné na cestu a pobyt.

  Podrobné informácie nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí, sekcia Spojené arabské emiráty.

 • Cestovné poistenie

  CK Pelikán ponúka možnosť uzatvoriť individuálne poistenie na cestu a pobyt:

  poistenie STORNO - zahŕňa poistenie storna a poistenie prerušenia cesty
  poistenie ISTOTA - zahŕňa poistenie storna, prerušenia cesty, batožiny, pátrania a záchrany, liečebných nákladov, zodpovednosti škody na majetku alebo zdraví, asistenčné služby a úrazové poistenie

  Cena poistenia závisí od územnej platnosti (európa/svet), celkovej ceny objednávky na osobu a od dĺžky trvania pobytu.

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie je neoddeliteľnou časťou súkromných či pracovných ciest do zahraničia.
Darčeková poukážka

Darčekové poukážky

Darčekovú poukážku možno využiť na kúpu ľubovolnej letenky, dovolenky či pobytu.

Sledujte nás

Spolupracujeme

vytvorené od
Vytvorené od atlasia
Copyright © VýhodnéLetenky - Všetky práva vyhradené